Archiwum

OSP Chojnice wznawia działalność – 21 stycznia 2015 roku

Reaktywowana OSP w Chojnicach (pow. chojnicki) zamierza skupić się na szkoleniu młodych druhów. Tradycje OSP w tej miejscowości mają już około 150 lat.

Jak relacjonuje portal Chojnice.com, to już kolejna próba wznowienia działalności OSP w Chojnicach. Teraz sprawą zajęli się miejscowi strażacy zawodowi. Jednostka ma już około sześćdziesięciu członków. Prezesem został Karol Górnowicz, który jednocześnie pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. W działalność stowarzyszenia włączył się burmistrz Arseniusz Finster.

Druhowie oficjalnie spotkali się z burmistrzem, by rozmawiać o współpracy władz samorządowych z OSP. Ratusz wspiera już działalność innych jednostek z gminy. Ochotnicy niosą pomoc nie tylko podczas zdarzeń losowych, ale też w trakcie imprez sportowych czy kulturalnych.

Druhowie z Chojnic liczą na wsparcie w zakupie umundurowania oraz w zapewnieniu odpowiednich warunków do szkolenia młodzieży. Drużyna MDP ma się doskonalić pod okiem strażaków zawodowych. Rozmowy na te tematy odbędą się w najbliższej przyszłości.

Burmistrz Chojnic zastrzega, że na razie jest za wcześnie, by decydować o konkretnych przedsięwzięciach finansowych. Wstępnie jest mowa o wsparciu jednostki kwotą 15 tys. zł. Druhowie mają też otrzymać samochód volkswagen z 1993 roku, zakupiony kilka lat temu dla straży.

http://strazak.org.pl