Aktualności

Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych – samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Chojnicach.

GBA OSP w Chojnicach

Realizacja „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”, który powstał w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod opieką merytoryczną Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zakończyła się dla nas 9 listopada 2018 roku odbiorem fabrycznie nowego pojazdu pożarniczego Volvo 280 FL 4×4. Zadaniem był „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego”, a zamierzonym efektem ekologicznym objęcie ochroną mieszkańców naszego miasta. Efekt rzeczowy, jak i ekologiczny został osiągnięty.

Dofinansowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej realizowane było w ramach współpracy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dodatkowo samorządy przekazały jako wkład własny 455 tys. zł (Miasto Chojnice 435 tys. zł) 100 tys. zł pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszu wojewódzkiego. Ponad 230 tys.  zł zostało przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji na wspieranie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Całkowity koszt kwalifikowany zadania wyniósł 843.042,00 zł.

W ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” w całej Polsce Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała prawie 400 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych za 286 mln zł.

Nasz pojazd został sfinansowany z następujących źródeł:

• 452 000 zł – Urząd Miasta Chojnice – bardzo mocno wsparł nas burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz Radni Rady Miejskiej w Chojnicach
  • 231 000 zł – dotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku
  • 100 000 zł – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – podziękowania odebrał dyrektor Maciej Kazienko
  • 20 000 zł – wsparła Gmina Wiejska Chojnice – Wójt Zbigniew Szczepański
  • 12 000 zł – Zakłady Mięsne Skiba – Andrzej Skiba
  • 10 000 zł – Nadleśnictwo Rytel – Nadl. Zbigniew Łącki
  • 6 000 zł – Polcom – Gabriela i Eugeniusz Słomińscy
  • 5 000 zł – Nadleśnictwo Czersk – Nadl. Ireneusz Bojanowski
  • 5 000 zł – Polipol Meble – prezes Tadeusz Szymański
  • wsparli nas również:
  • Temis Chojnice Tadeusz Skajewski, który bardzo z nami sympatyzuje