Archiwum

Dalszy ciąg rozmów na temat OSP w Chojnicach – 18 marca 2015 roku

W ubiegłym tygodniu (13.03) burmistrz Arseniusz Finster odbył kolejne spotkanie w sprawie funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnicach. Zgodnie z wolą Rady Miejskiej na prowadzenie i utrzymanie OSP w Chojnicach przekazane zostanie 25 tys. zł z budżetu miejskiego. Środki te zostaną wykorzystane m.in. na zakup sortów mundurowych, paliwa i materiałów szkoleniowych. W najbliższym czasie wyremontowany zostanie także samochód volkswagen transporter z 1993 r., który będzie w posiadaniu OSP. Zostanie on oznaczony logiem oraz herbem miasta, tak aby był rozpoznawalny przez mieszkańców. O zaprojektowanie loga poproszony został przez OSP chojnicki rzeźbiarz Jarosław Urbański. Obecnie trwa również weryfikacja członków OSP. Dotychczas chęć dalszej przynależności wyraziło ok. 40 osób.
Podczas spotkania Karol Górnowicz reprezentant chojnickiego OSP poinformował, że na dzień 27 marca br. planowane jest zebranie sprawozdawcze OSP, podczas którego przedstawione zostanie logo dla samochodu oraz plan działań na najbliższe miesiące. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Gdańskiej 51.